sobota 5. listopadu 2022

Hukvaldy

 


.... v podzimním hávu 🍂🍃🍁Na kopci nad obcí Hukvaldy, uprostřed obory plné daňků a muflonů se tyčí z dálky viditelné, rozsáhlé hradní opevnění hradu.

Z jeho věže je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, městečko Kopřivnici, Příbor a přes Fryčovice až k Ostravě.Nejzachovalejším objektem na hradě je kaple sv. Ondřeje, zbudovaná na konci 17. století.

Kaple byla jediným objektem na hradě, který byl v 19. století obnoven a udržován.

Je zasvěcena patronu zdejšího kraje sv. Ondřeji.

 V kapli je výborná akustika a proto se zde konají nejrůznější koncerty a vystoupení.

Hukvaldy patří mezi tři největší zříceniny v České republice, spolu s Helfštýnem a Rabím.

Dominantou je palác, odkud je opravdu krásný výhled na okolní.


Hukvaldy jsou samozřejmě známé jako rodiště Leoše Janáčka.

Takže liška 🦊 na závěr nesmí chybět.Snad se vám podzimní procházka líbila.

Mějte pohodový zbytek víkendu.

Ilona17 komentářů:

 1. Nádherné fotografie a pro mě vzpomínka.Tady mohu napsat,že jsem byla,když jsme se před lety na podzim dovolenkovali v Beskydech.Dokonce jsem u té lišky vyfocená.
  Ilonko,měj hezkou neděli

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné, Ilonko! Hrady a zříceniny v podzimním hávu mají úžasné kouzlo!
  Přeji hezkou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, nakonec se podzim vydařil 😉
   Krásnou neděli, Helenko.

   Vymazat
 3. Ilonko, tvoje fotky mě vždycky potěší a dnes obzvlášť. Na Hukvaldech jsem bydlela první rok svého života a pak léta jezdila k babičce na prázdniny. Dnes už tam nikoho nemám, ale je to moje nejmilejší místo na světě. Babička bydlela pod hradem v malé roubence hned naproti domu, kde bydlel Leoš Janáček. Vidím, že jste si vybrali dobrý čas na výlet, byla jsem tam naposled loni v létě ... těch lidí, co tam bylo to byla hrůza. Liška byla v obležení, nebyla šance ji vyfotit samotnou. Ani jsme nešli na hrad, jenom jsme se prošli po oboře. Teď už vím, že tam mám jezdit na podzim a ne o prázdninách. Když kvetou kaštany, je tam taky krásně. Měj se príma 🥰

  OdpovědětVymazat
 4. Libby, děkuju za hezká slova.
  Jinak fotky trošku matou, snažím se fotit bez lidí. Návštěvníků bylo víc, než jsme předpokládali, bylo krásné počasí, ale je pravda, že nemám srovnání s létem. Věřím, že je to mnohem horší 😉
  A rozkvetlé kaštany, to musí být nádhera 🌼
  Přeju pohodovou neděli 🍀

  OdpovědětVymazat
 5. Ilonko, Hukvaldy a obora, pár desítek km od nás. Je to tam pohlazení po duši a pastva pro oči. Jen mě vždy děsí hodně lidí na jaře i v létě. Václavák ... hadra. Udělala jste krásné fotky, to se musí nechat. Každá patří do rámečku. A nejkrásněji je tam brzo ráno, v zimě a jít oborou, tlapkat v panenském napadaném sněhu a počkat si na krmení daňků. Zážitek k nezaplacení, penězi se nedá ohodnotit. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iwko, s tim sněhem to zní romanticky 👌
   Přijde mi, že těch lidí je poslední dobou na známých místech opravdu hodně.
   Krásné podzimní dny 🍀

   Vymazat
 6. Děkuji za krásnou procházku, několikrát jsme Hukvaldy navštívili a stále je tam pro co se vracet- pohodu,radost zdolani cesty na zříceninu, odměnou jsou krásné výhledy.

  OdpovědětVymazat
 7. Jů a byli jste tam úplně sami, to teda závidím. My jsme tam byli loni v létě a byly tam davy. Hukvaldy jsou krásné a ty výhledy! Moc ráda na loňskou dovolenou vzpomínám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlasti, sami ne, ale kolem poledne bylo asi méně návštěvníků, tak mám i fotky bez lidí 😉
   Krásný den ☀️

   Vymazat
 8. Ilonko,
  Hukvaldy mi také učarovaly, stejně tak jaké celé Beskydy! A ty výhledy na ně odsud.:-)Byli jsme tam 2x v létě a už jsem zažila i větší masy lidí! Krásný výletový listopadový čas!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Beskydech je krásně ❤️
   Pohodové podzimní dny 🍂

   Vymazat
 9. Ilono, krásné fotky a moc pěkná zřícenina. Měli jsme ji v plánu při dovolené v Beskydech, ale nakonec to díky počasí nevyšlo. Tak třeba někdy...

  OdpovědětVymazat