Dnes výšlap na Kosíř.
Udělali jsme si okruh ze Slatinic, kde jsou lázně a můžete se tu občerstvit, přes Velký a Malý Kosíř zpět do Slatinic na vlak.
Cesta vedla podél potoka s mnoha malými mlýnky.
Někdo si dal práci a spoustu jich tu nainstaloval.
Cesta vede lesem, ale občas se naskytnou i výhledy.
A tady už rozhledna na Velkém Kosíři.
Bohužel pro špatný technický stav už několik let uzavřena.
Funguje jen občerstvení v přízemí.
Na Malém Kosíři je naopak dřevěná kaple a místo má spíš duchovní charakter.
Cestou se můžete kochat výhledy a občas narazíte na nějaký kříž.
Přeju prima den.
Ilona






























Tam jsem byla více krát a moc se mi tam líbilo. Hrozně mě štve, jak nekvalitně postavili rozhlednu za velkou hromadu peněz, a za pár let je to na capa. Ale jinak i v Čechách pod Kosířem a okolí je moc krásná procházka. Stojí za výlet. Zdraví Iwka
OdpovědětVymazatJj, s tím souhlasím, je to škoda. Párkrát jsme ji v minulosti stihli ještě otevřenou, taky mě to docela štve.....
VymazatNádherný výlet.A cesta zpříjemněná mlýnky.Také znám u nás takové místo.Škoda,že je rozhledna zavřená a o to více mě překvapuje otevřené občerstvení.Ilonko,hezký den
OdpovědětVymazatByla jsem v Čechách, na Kosíř bohužel nebyl čas...
OdpovědětVymazatIlonko, ráda jsem se podívala na tvé fotky.
Posílám pozdravy, Helena
Ilono, moc hezký výlet. Rozhledny je škoda, snad ji zas opraví.
OdpovědětVymazat