středa 13. května 2026

Cesta na Kosíř

 

Dnes výšlap na Kosíř.

Udělali jsme si okruh ze Slatinic, kde jsou lázně a můžete se tu občerstvit, přes Velký a Malý Kosíř zpět do Slatinic na vlak.



Cesta vedla podél potoka s mnoha malými mlýnky.

Někdo si dal práci a spoustu jich tu nainstaloval.








Cesta vede lesem, ale občas se naskytnou i výhledy.






A tady už rozhledna na Velkém Kosíři.

Bohužel pro špatný technický stav už několik let uzavřena.

Funguje jen občerstvení v přízemí.








Na Malém Kosíři je naopak dřevěná kaple a místo má spíš duchovní charakter.







Cestou se můžete kochat výhledy a občas narazíte na nějaký kříž.



Přeju prima den.

Ilona



5 komentářů:

  1. Tam jsem byla více krát a moc se mi tam líbilo. Hrozně mě štve, jak nekvalitně postavili rozhlednu za velkou hromadu peněz, a za pár let je to na capa. Ale jinak i v Čechách pod Kosířem a okolí je moc krásná procházka. Stojí za výlet. Zdraví Iwka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jj, s tím souhlasím, je to škoda. Párkrát jsme ji v minulosti stihli ještě otevřenou, taky mě to docela štve.....

      Vymazat
  2. Nádherný výlet.A cesta zpříjemněná mlýnky.Také znám u nás takové místo.Škoda,že je rozhledna zavřená a o to více mě překvapuje otevřené občerstvení.Ilonko,hezký den

    OdpovědětVymazat
  3. Byla jsem v Čechách, na Kosíř bohužel nebyl čas...
    Ilonko, ráda jsem se podívala na tvé fotky.
    Posílám pozdravy, Helena

    OdpovědětVymazat
  4. Ilono, moc hezký výlet. Rozhledny je škoda, snad ji zas opraví.

    OdpovědětVymazat