Mám ráda historické centrum Prahy, ale s návštěvou zahrad jsem trochu na štíru.
Proto jsem si řekla, je jaro, všechno v květu, vyrazím za přírodou 😉
První zahrada je Valdštejnská.
Spojila jsem ji s návštěvou Senátu, který má otevřenou malou část pro návštěvníky zdarma.
Překvapilo mě, že tu byla většina cizinců.
I v zahradě se to hemžilo výpravami.
Pak po Starých zámeckých schodech do zahrad pod Hradem a na vyhlídky.
A nesměla chybět Královská zahrada a procházka k Belvedéru, i když tady jsme byli nedávno.
Ale je to krásné místo.
Prvně jsem navštívila zahradu Šternberského paláce a spojila ji s návštěvou kavárny Mezi řádky.
Je to takové poetické místo.
Muž pak projevil přání jít na Letnou, kde to samozřejmě žilo, všude fůra lidí, ale ty výhledy....
To se opravdu neomrzí.
Procházku jsme zakončili v pavilonu Expo 58 a shlédli výstavu výtvarného umění.
Škála žánrů je pestrá.
A pak už na nové nádraží Bubny a hurá domů.
Přeju prima májovou neděli.
Ilona








































Krásné, známá místa. Tedy až na ty Bubny - ty znám zatím jen z fotek. Květen zahradám opravdu sluší - ta zelená je tak svěží...
OdpovědětVymazatIlonko, měj hezký den. Helena
Ilonko,to je nádhera.Jsem ráda,když mě někdo vezme do Prahy aspoň na blogu.Snad stihnu aspoň u nás zahradu u zámku Hrubý Rohozec,kdy by měly kvést azalky a rododendrony
OdpovědětVymazatHezký začátek nového týdne
Kdy jste to tam byli? My s Padesátkou a Janinkou 9.5. Vrtbovská, Valdštejnská, palácové zahrady, Jižní zahrady, Hartigovská.
OdpovědětVymazat