středa 30. září 2020

U Bečvy

 

 Ráno ještě pršelo, všude mokro, ale odpoledne procházka musela být.

Aspoň kolem řeky.

Možná jste zaznamenali v médiích, že do Bečvy unikl kyanid a zničil život asi v délce 40km.

Uhynulé ryby, bobři, vydry, ....

Jde o ekologickou katastrofu.

Zásluhou velké kapacity vody v nadjezí v Přerově, a taky dešťům, 

se voda dostatečně naředila a do řeky Moravy tak uniklo jen malé množství, 

které už nezpůsobilo závažnější škody.

Po řece dnes pluly kačeny a ve vodě se sem tam něco mihlo, snad se život brzo vrátí do normálu.


Někdo se dívá ;)Mějte krásný poslední zářijový večer.

Ilona

 

 

12 komentářů:

 1. Je opravdu katastrofa, když se takové svinstvo dostane do vody a zničí tak desítky kilometrů životů všech obyvatel vodního toku. Ten, kdo to dopustil by fakt zasloužil řádně potrestat. V podstatě se tak zapojíme i my sami tím znečišťováním přírody. Fotografie jsou ale krásné. Přeji ti příjemné dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omluva...zabíjíme se znečišťováním přírody...mobil mi to upravil.

   Vymazat
 2. Ilonko,procházky kolem řeky jsou vždy krásné,mám je ráda.
  Samozřejmě jsem o té katastrofě četla a viděla ve zprávách.Je to hrozné a doufám,že se viník najde Je mně vždy líto všech živočichů,kteří to odnesou,ale vůbec i celé přírody.
  Krásné fotografie.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
 3. Ilonko, o otravě Bečvy jsem četla. Je to děs, člověk zničí co může. Netvrdím, že to bylo úmyslně, ale nedbalost, která přinese takovou katastrofu a škodu....ach jo.
  Tvoje fotky jsou moc pěkné :)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
 4. Taková krásná řeka a taková hrůza... Sledovala jsem to v mediích, jsem zvědavá, jestli najdou viníka...
  Ilonko, měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
 5. O té katastrofě jsem četla na internetu, hrozné... Snad bude škod opravdu jen minimum. Fotky jsou moc pěkné, podzim je už v plném proudu :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ilonko, nádherná procházka i fotky. Ty kolem vody mám moc ráda, jen je strašné, co se stalo. Snad se život do řeky brzy vrátí.
  Přeji krásné dny. D.

  OdpovědětVymazat
 7. Ilono, když jsem viděla záměry od Bečvy plné uhynulých ryb, vzpomněla jsem si na vás - jestli to k vám dorazilo. Věřím, že se řeka vzpamatuje a bude zas plná života. Fotky mají pěknou atmosféru začínajícího podzimu
  Pěkné dny

  OdpovědětVymazat
 8. Od určité doby už na zprávy nekoukám, už mi vadí že slyším jen strašení a strašení. Nepouštím už ani rádio, protože to je nemlich to samé. Od rána do večera omílaný covid. Do toho směšná rubrika a povídání s psychologem Jak nepodlehnout stresu. To už mě tedy vytočilo. Ale tuhle katastrofu jsem bohužel zaznamenala. A na rozdíl od všech nečekám, že se viník najde a bude potrestaný, a když, tak určitě ne ten pravý viník a ještě dostane směšnou pokutu. Takhle to u nás funguje, protože většina provozů kde se opracuje s chemií, velká část chemických továren a firem spadá pod Agrofert. A že ministr životního prostředí je bývalý ředitel jedné takové továrny, že při svém nástupu na ministerstvo okamžitě vyhodil ředitele a náměstky ČIŽP a dosadil tam své lidi, tedy lidi jdoucí na ruku jemu a Babišovi nedává záruku spravedlivého vyřešení a hlavně potrestání. Nikdo si přece nekálí do vlastního hnízda, obzvlášť když je Čapí.... :-(

  OdpovědětVymazat
 9. Ilonko, četla jsem o tom, je to děs. Ale fotky máš pěkné. Pohodové dny.

  OdpovědětVymazat
 10. Ilonko, to co se stalo s Bečvou je smutné a tragické. Bojím se jen jedné věci, že vyšetřování vyšumí někam do ztracena. Řeka se bude z této tragédie dostávat spoustu let. Někdy mám pocit, že si jako lidstvo řežeme větev pod zadkem. VendyW o vyjádřila naprosto přesně.
  Fotky jsou parádní. 👍👍
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji za vaše komentáře.
  Uvidíme, jak celá kauza dopadne.... je to smutné.

  OdpovědětVymazat